Úterý, 28 března, 2023
DomůBydleníKupujete kuchyni? Odbornice radí!

Kupujete kuchyni? Odbornice radí!

Date:

Nenechte si ujít

Magie 

Magie je obklopena mnoha mýty a legendami a má...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli,...

Velký únik Intelu: Příští rok přijdou nové high-endové procesory i refresh mainstreamu

V prvním kvartálu se máme dočkat očekávaných Sapphire Rapids,...
- Komerční sdělení -časopis

Koupit a zařídit kuchyni je dnes zdlouhavou a nákladnou záležitostí. Množství používaného materiálu, provedení, designu a prodejců může udělat z této, jinak pro ženy zajímavé činnosti, skutečnou noční můru. Magazín Diva.sk vás však nechce nenechat ve štychu, a proto vám přinášíme exkluzivní rozhovor s odbornicí, Ing. Renátou Pavlíkovou, produktovou manažerkou oddělení kuchyní ve společnosti Drevona.

Při zařizování kuchyně vycházíme z představy o celkovém charakteru interiéru. Inspiraci můžeme hledat v rustikálním stylu, který se nejlépe uplatní ve velké prostorné kuchyni rodinného domu.

Nejnovější trendy vycházejí z představ italských designérů. V jejich návrzích jsou typické čisté rovné linie, ostrůvková řešení, použití kovu a skla a rozmanitost barev. Ať už jde o kuchyni v rustikálním, klasickém nebo moderním stylu, společnou vlastností by mělo být do nejmenších detailů propracované vnitřní uspořádání. Zásuvky a skříňky jsou vybaveny výsuvnými a drátěnými koši, které umožňují důkladné využití prostoru a snadný přístup. Jak je nejlepší začít, chceme-li koupit kuchyni?

V případě, že jsme se rozhodli koupit kuchyňskou linku, nejdůležitějším krokem je výběr prodejce. Nejlepší je obrátit se na kuchyňské studio, kde nám kromě kvalitního nábytku dokážou nabídnout také profesionální služby. Základem je vytvoření počítačové vizualizace po důkladné konzultaci s klientem a zaměření prostoru. Velmi důležitá je montáž kuchyňské linky fundovanými montážníky.

Současný trh nabízí velké možnosti ve výběru kuchyňských linek. Vybírat můžeme jak podle vkusu, tak podle možností své peněženky. Nejlevnější variantou jsou hotové kuchyňské bloky, které ale neposkytují možnost přizpůsobení se prostoru. O něco variabilnější jsou kuchyňské sektory s omezenou řadou prvků pro vyskládání. Ideální je dát si vyrobit kuchyňskou linku na míru přizpůsobenou prostoru v kuchyňském studiu nebo s určitým rizikem u truhláře.

I když není truhlář jako truhlář a mnozí jsou šikovní, většinou nedělají počítačové vizualizace a nemáme možnost vidět vzorovou kuchyni, čili vlastně kupujeme kočku v pytli. V neposlední řadě nám u truhláře nikdo neporadí s designem, správným výběrem spotřebičů a doplňků.

Pro klienta je výhodné, pokud si elektrospotřebiče a doplňky ke kuchyňské lince zakoupí přímo v kuchyňském studiu. Kromě toho, že mu prodejce poradí s designem, má klient zaručeno, že vybraný spotřebič, případně doplněk mu do linky rozměrově sedne. Navíc mu firemní montážníci elektrospotřebič bezplatně osadí. Klientovi odpadnou starosti se sháněním spotřebičů po jiných prodejnách a problémy s dopravou a montáží spotřebičů.

U plánovaných kuchyní na míru bych rozhodně doporučovala profesionální montáž. Kvalifikovaný montážník si umí hravě poradit s přizpůsobením různých atypů a výkrytů a také zvládne nerovnosti stěn při dořezávání pracovních desek. Ani nejdražší kuchyně nebude vypadat dobře, bude-li smontována neprofesionálně. Navíc, na části kuchyně poškozené při amatérské montáži se nevztahuje záruka. A poslední otázka, mohli byste poskytnout čtenářkám Diva.sk horký tip při koupi kuchyně?

Dnešní doba se stává dobou neomezených možností. Chcete mít na pracovní desce fotku svého manžela, přítele, dětí nebo psa? Dnes to není žádný problém!

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek