Úterý, 28 března, 2023
DomůBydleníTipy pro jednopokojový byt

Tipy pro jednopokojový byt

Date:

Nenechte si ujít

Magie 

Magie je obklopena mnoha mýty a legendami a má...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli,...

Velký únik Intelu: Příští rok přijdou nové high-endové procesory i refresh mainstreamu

V prvním kvartálu se máme dočkat očekávaných Sapphire Rapids,...
- Komerční sdělení -časopis

I vy už máte dost všelijakých rad pro rodinné vily? Tipy, jak si zútulnit podkroví či vybrat zábradlí? Většina z nás řeší otázku jak vejít do bytu pračku či uložit sezónní oblečení. V následujících řádcích si ukážeme praktické triky pro důmyslné využívání jednopokojového bytu.

Pokoj
Jediný pokoj zahrnuje obývací pokoj i ložnici a proto je třeba větších výmyslníků jako jsou Pat a Mat, aby byla zaručena praktičnost, útulnost, ale zároveň i modernost. Spaní na roztahovacích sedačkách není páteři prospěšné, roztahování je nepraktické a jako dlouhodobé řešení je z důvodu poškození sedačky nemožné. Jak tedy „vyřešit“ pokoj v jednopokojovém bytě?

 1. Oproti dveřím umístěte manželskou postel, k ní postavte rohovou sedačku – ale pozor, roh k rohu. Nad postel zavěste garnýže a spusťte záclonu. Tak vznikne dokonalé optické předělení obývací a ložnicové části a Vy se budete v posteli cítit jako princezna na zámku.
 2. Postel může být vyvýšena tak, že se na ni dostanete po žebříku (elegantním) a pod ní může být schován pracovní koutek či sedačka. Tato varianta také zaručuje trochu soukromí, chce-li partner například dívat televizi a Vy chcete spát. Zároveň se můžete utěšovat, že máte mezonetový byt.
 3. Další možností důmyslné ložnice v jednopokojovém bytě jsou sklopné postele zabudované do stěn. Jsou to pohodlné postele s roštem, které jsou uloženy ve skříni a nezabírají místo v malém bytě. Taková inteligentní lůžka, se skříní dle vlastního vkusu, si můžete objednat například na sklopnepostele.cz.
 4. Opticky odlišit ložnicovou a obývací část můžete i stěnami natřenými různými barvami. Barvy stěn jednotlivých částí mohou být i odlišné, ale rozhodně je třeba dodržet pravidlo tón v tónu.
 5. Dalším způsobem jak nejen opticky, ale také reálně předělit ložnicovou a obývací část je umístit mezi ně otevřenou policovou sestavu. Do polic umístíte Vaše oblíbené cetky, ale i praktické doplňky, ke kterým nebude mít daleko ani z postele, ani ze sedačky.

Chodba

 1. Zrcadla jsou malý zázrak. A zrcadlová skříň je velký zázrak. Dveře mohou být posuvné či otevírací, výšku a hloubku skříně si volíte sami. Kusem či pásy ze zrcadla nebo zrcadlovou fólií lze vynovit i starší skříň.
 2. Věčnou otázku kam uložit boty, které momentálně nosíte, pomůže vyřešit úzká skříňka na boty se dvěma či třemi řadami. Skříňku na boty s dalšími předsíňovými skříňkami řady Dakota dostanete koupit přes internetový portál mojnabytek.cz.

Koupelna

 1. Prostor v koupelně zvětšíte jednoduše osazením sprchového koutu namísto vany. Tak vám zůstane místo pro pračku a koupelnový nábytek. V případě, že se chcete vyhnout riziku plísní ve spárách kachliček sprchového koutu, pořiďte si hydromasážní box. Ceny takových šikovných boxů se pohybují již od 10 000 Kč (€ 331,94).
 2. Pomoci se zútulněním koupelny a uskladněním čistících prostředků může i oblíbený koupelnový nábytek. Sestavy si snadno vytvoříte sami, v nabídce jsou skříňky pod umyvadlo, jedno- nebo dvoudveřové skříně a horní skříňky, využitelné například nad pračku.

Kuchyně

 1. Prostor ušetří barový pult místo jídelního či příručního kuchyňského stolu. Díky adaptabilním nohám si pult můžete přizpůsobit do jakékoli výšky. K němu pak přizpůsobíte výšku barových židlí.
 2. Nebojte se rohových kuchyňských linek i do malých kuchyní. Roh můžete využít například k osazení dresu. Takto snadno dodržíte pravidlo, že sporák a chladnička nepatří vedle sebe.

Dětský koutek

 1. Důmyslný způsob, podobně jako výše zmíněná manželská postel, nabízí postel pro děti. Klasickou palandou můžete využít pro dvě děti, avšak pod horní postelí se nemusí zákonitě skrývat další postel. Prostor lze využít na psací stůl, sedačku nebo úložné prostory.
 2. Máte-li úzkostný strach (a často oprávněný), když vidíte jedno z Vašich dvou dětí ve dvoumetrové výšce na patrové posteli, pořiďte si dětskou postel, ve které se nachází zásuvka a v této zásuvce je druhá postel. Stačí jen vytáhnout a dobrou noc.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek