Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodySvítidla? Konec únavným tvarem!

Svítidla? Konec únavným tvarem!

Date:

Nenechte si ujít

Magie 

Magie je obklopena mnoha mýty a legendami a má...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli,...

Velký únik Intelu: Příští rok přijdou nové high-endové procesory i refresh mainstreamu

V prvním kvartálu se máme dočkat očekávaných Sapphire Rapids,...
- Komerční sdělení -časopis

Tato svítidla jsou odvážná, drzá, dekadentní a umělecká zároveň. Různorodost jejich barev a tvarů je stmelena kombinací těch nejnečekanějších materiálů. Posuďte sami, zda dokáže dámská móda, vyfantazírovaná v kuloárech módních návrhářů Milána, Paříže, Říma ovlivňovat diktátory interiérového zařízení a povzbudit je k námětům!

Sesbírali jsme inspirující motivy z dámské trendové tvorby, které pravděpodobně podnítily fantazii a tvořivost návrhářů svítidel. Tak úžasné jsou podle jejich vzoru designy zrozené z nápaditosti vznešené elegance dámských modelů. Porovnejte, je v těchto svítidlech něco mystické!

Jeremy zahájil svou kariéru designu s Aloe, která je inspirována rostlinou Agave, tropickým kaktusem se zřetelnými masitými listy, květinami, které propůjčují dokonalé sochařské osvětlení. Hned i zabodoval.

Má tři „Aloe“ návrhy – „Bud“, který představuje narození rostliny, „Blossom“ který je střední fází života v plné kráse květiny a „Shoot“ který je vadnoucí, až umírající květ.

Toto nádherné opeřené obloukové světlo je z měkkého bílého pštrosího peří, vypadá jako ochrana kulového difuzéru. Svítilna je navržena tak, aby světlo vyzařovalo ve středu obývacího pokoje andělskou atmosféru přesně tehdy, když to bude nejvíce zapotřebí. Martin vysvětluje: „Fiela Feather Lights je pojmenování po Daleně Mathews, kněžně z Kind. Tento srdce ohřívající jihoafrický příběh se odehrává v Oudtshoornu, na pštrosé farmě, odkud je motiv čerpán. rozptylovač světelných paprsků s centrálním zdrojem.“

Kolekce skleněných barevných kapek navržena v milánském studiu Luca Scacchettiho. Teplo z nových barevných světel, až transparentnost materiálu s nádhernými dekorativními schopnostmi vytváří světlo, které je ostatně ještě bohatší. Je to hravý design! To činí umění méně filozofickým a záhadným, dávání aury hry dětství k velmi inspirujícím a tvůrčím procesům.

Luca Scacchetti – ově vnitřní stropní osvětlení je vytvořeno ze 100 elementů, závěs lampy je zhotoven z niklu a celé svítidlo měří 60×65cm.

Jedinečná je atmosféra této lampy v prostoru, je konstruována ze stylových geometrických tvarů, jejichž velikost je blokována a pospojována identickými čtyřbokými kusy dohromady. Pracuje na podobném principu jako puzzle. Náhodně viděno nepojmenovaným fotografem na ulicích Paříže.

Dánský návrhář, architekt a sochař Bjarne Urhammer navrhl krásné lustry pojmenované jako „Flight“. Lístečky z plastu v počtu 72 se spojují na úrovni lega. Jsou to malé kousky umění za dostupné finance, kde součástí jeho koncepce jsou očíslované série lamp zdůrazněné jeho vlastnoručním podpisem, což je v sériové výrobě jedinečné.

Jiná verze „Aloe“ v odstínu cappuccina od Jeremyho ve zrodu rostliny a jeho vadnutí tak, jako inspirující a báječné večerní modely od Valentina. „Aloe“ je ruční práce z jednotlivých listů porcelánu, které jsou geometricky uspořádány kolem světelného zdroje k tomu, aby působily jako rozptylovač uklidňujícího, zářícího světla.

Od roku 1980 se Vintage design specializuje na nakupování a prodej evropských obrazů a soch 19. a 20. století. Naším oborem je secese a stříbro Art Deca, firma poskytuje širokou škálu nábytku a starožitností stejně jako dekoračního umění. Tato elegantní skleněná koule se stylovou strukturou povrchovou je s pochromovanou fixací o celkové velikosti 30 cm.

Tento návrhář se zaměřil na kolekci pokročilých technologií a používá neobyčejné materiály. Tord vyvinul romantická a poetická svítidla, esteticky znázorňující přírodu v kombinaci s energickou smyslností pro barvu. Středobodem jeho produkce v návrzích svítidel pokračuje ve spojenectví se Swarovskim.

Ze srovnání dámských a interiérových modelů je opravdu patrné, jak jsou designéři schopni zapojením fantazie snů změnit fádnost obyčejných užitkových svítidel na dokonalé a jedinečné umělecké předměty. Chtěli jsme vám vyprávět tuto klasickou, jemnou, vyfantazírovanou historku o bizarních náladách pohádkových vil v sevření elektřiny.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek