Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a NávodyZbavte se nálepky lenocha

Zbavte se nálepky lenocha

Date:

Nenechte si ujít

Magie 

Magie je obklopena mnoha mýty a legendami a má...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat...

Velký únik Intelu: Příští rok přijdou nové high-endové procesory i refresh mainstreamu

V prvním kvartálu se máme dočkat očekávaných Sapphire Rapids,...

Máte po krk hesel? Aktualizujte si Chrome, již podporuje novou technologii přihlašování

Existuje také testovací web, kde si můžete novinku vyzkoušet. Google...
- Komerční sdělení -časopis

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli, anebo jste zkrátka měli náročnější měsíc či dva v osobním životě. V každém případě se to podepsalo na vašich výsledcích a bohužel, jak známo, kolektiv někdy bývá neúprosný a jen tak nezapomíná. Byla vám tedy přidělena nálepka firemního lenocha a chronického odkladače úkolů na později. Jak tedy změnit pohled ostatních a hlavně – má to vůbec smysl?

Stáhněte se a snažte se

Nějakou dobu teď v práci buďte spíše nenápadným elementem. Rozhodně nestavte na odiv svou výkonnost a věci, které se podařily, bylo by to příliš křečovité a tak trochu zavánějící zoufalstvím. V klidu pracujte, jak nejlépe to dovedete, buďte skromní a držte nastavené tempo. Kolegové přesměrují svou pozornost na někoho zajímavějšího a vy budete tak mít čas vytvořit za sebou novou stopu. Také dost možná dostanete prostor posunout se profesně zase o kousek dál a náležitě to zúročit.

Zavděčit se není to hlavní

Pamatujte, že nejvíce záleží na tom, co skutečně děláte a zda máte ohledně své práce čisté svědomí. Co si myslí kolegové (a někdy i šéf) může být dosti zkreslené a ovlivněné třeba i jen jednorázovou negativní zkušeností s vaší osobou. Pokud tedy po slabším období zase naskočíte zpět a makáte jak šroub, buďte na sebe hrdí – bez ohledu na to, co si myslí ostatní. Dost možná se váš postoj a sebevědomí postupně odrazí i na jejich názoru.

Je to běh na dlouhou trať

Změnit něčí přesvědčení trvá dlouhou dobu a velmi záleží na tom, jestli daný člověk vůbec je ochoten vidět změněnou realitu. Některým lidem vyhovuje šťourat se ve starých událostech a stále dokola někoho propírat a očerňovat. Proto rozhodně neočekávejte rychlou změnu a u některých osob ji možná neočekávejte vůbec. Situace vás pak může v budoucnu spíše mile překvapit.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek