Úterý, 28 března, 2023
DomůRady a Návody10 tipů pro levné obnovení domácnosti

10 tipů pro levné obnovení domácnosti

Date:

Nenechte si ujít

Magie 

Magie je obklopena mnoha mýty a legendami a má...

Jak přežít na pracovním trhu v době recese

Současná ekonomická situace asi netěší nikoho z nás. Někteří však mají to štěstí, že si mohou stěžovat...

Zbavte se nálepky lenocha

Možná jste se v určitém období profesně nesnažili tak, jak byste měli či mohli,...

Velký únik Intelu: Příští rok přijdou nové high-endové procesory i refresh mainstreamu

V prvním kvartálu se máme dočkat očekávaných Sapphire Rapids,...
- Komerční sdělení -časopis

S tichou závistí potají sledujete, jak si sousedé zútulňují svůj domov. „Kdybych měla víc peněz, i já si udělám z bytu království…“ Tato nebo podobná myšlenka vám probleskne hlavou jako první. Ale přitom se stačí jen trošku zamyslet a zázraky můžete vyčarovat na počkání iz mála.

1, hra barev – můžete mít v pokoji drahý nábytek a dokonale promyšlené doplňky, stačí zvolíte-li špatnou barvu malovky a pokazíte tím celý dojem. Za pomoci malířských válečků si byt můžete vymalovat sami a nemusíte utrácet za profesionální natěrače. Chcete-li dosáhnout dojmu většího prostoru, použijte na stěny stejnou barvu jakou máte na podlaze. Světlé barvy místnost opticky zvětšují, tmavé naopak zmenšují.

2, hvězdy na dosah – romantický trik vhodný zejména do ložnic. Pokud milujete pohled na noční oblohu, zkuste si kousek z ní ukrást jen pro sebe. Malé fosforeskující hvězdičky koupíte téměř v každém hračkářství. Na stěnu je pak přilepte pomocí oboustranné lepicí pásky. Ta drží lépe než lepidlo, které je součástí sady. Strop si pak můžete ozdobit libovolně podle fantazie nebo si vytvoříte kopie souhvězdí.

3, tepelná lepící pistole – přímo zázračný přístroj. Najdete ji v každých lepších kutilských potřebách. Po zapojení do elektřiny roztajete potřebnou část lepicí tyčinky, kterou poté nanesete na předmět. Má vynikající lepící schopnost, takže s ní přilepíte cokoli. Pomocí ní můžete ozdobit staré květináče nebo skříňky. Záleží jen na vaší fantazii či na ně připevníte lesklé korálky, kamínky nebo flitry.

4, lepící dlaždice – jsou velmi snadno použitelné. Změníte jimi koupelny, staré stolky a stěny. Pomocí ořezáku je můžete pořezat na různé části a vytvořit tak zajímavé mozaiky. Kromě barevné verze můžete pořídit i lesklou připomínající zrcadlo.

5, lepící tapety – výborně se jimi renovuje starý nábytek. V obchodech jsou také napodobeniny různých druhů dřeva. Když je po nalepení natřete průsvitným lakem, vaše skříně budou vypadat jako nové. Pokud si chcete udělat netradiční pokoj, sáhněte například po variantách s květinami. Pracovna nebo dětský pokoj se tak změní na rozkvetlou louku.

6, zdobení ubrouskovou metodou – oživíte jí starý hospůdku, dřevěné předměty nebo vytvoříte nový obraz. Použít můžete jakýkoliv papírový ubrousek. Rozeberete ji a vystřihněte takovou část vrchní vrstvy, jakou potřebujete. Přiložíte ji například na misku a postupně na ni nanesete lepidlo pro ubrouskovou techniku. Necháte zaschnout a můžete si vystavit novou nádobu na ovoce.

7, originální svícny – v obchodech naleznete širokou nabídku svícnů. No zkuste nesplynout s davem a vyrobte si svůj vlastní. Najděte si doma starou misku nebo sklenici ze silnějšího skla. Vydejte se na procházku a posbírejte v přírodě to, co vás nejvíce zaujme – písek, kamínky, koblihy ze stromů. Do nádoby pak vše navrstvíte podle vašich představ. Uprostřed postavte kahanek a svícen máte vyroben.

8, z láhve nová váza – máte-li doma starou zajímavou láhev od alkoholu, ponořte ji do horké vody a odstraňte nálepky. K jejímu zdobení nemusíte kupovat ani nové barvy. Určitě doma naleznete ostatky starších laků na nehty. Na sklo jím můžete nakreslit různé ornamenty. Na závěr je zalakujte průsvitným lakem nebo nastříkejte ten, který používáte na vlasy. Vnitřek vyplňte kokosovým vláknem, které koupíte s různými sušenými ozdobami v květinářství.

9, kousky látek – můžete jimi ozdobit například staré ošoupané polštářky. V galanterii koupíte zbylé malé kusy látky doslova za drobné. Pokud najdete větší části se zajímavým vzorem, můžete z nich vyrobit nové povlečení. Z malých dílů můžete zase sešít mozaiku, kterou pak přišijete přímo na polštář.

10, windowcolor – z každého dětského pokoje udělá pohádkové místo. Na euroobal nakreslíte podle šablon nebo vlastní fantazie různé obrázky. Budete potřebovat minimálně dvě barvy – jednu hustší, která se používá ke konturování a pak jednu k vyplnění nitra. Kresbu necháte zaschnout a pak ji už jen stačí nalepit na jakékoli místo.

Nejnovější příběhy

- Komerční sdělení -pr článek